facebook Google+ YouTube
512 747 243

POMPY CIEPŁA - ODWIERTY

Spółka Hydro Drill pragnie Państwu zaproponować szeroki wachlarz pionowych odwiertów ziemnych dla różnych potrzeb. W swoim wyposażeniu posiadamy specjalistyczne wiertnice oraz wykwalifikowaną ekipę specjalistów gotowych na każde wiertnicze wyzwanie. Dysponujemy nowoczesną wiertnicą, która dzięki swojej uniwersalności jest w stanie wjechać na praktycznie każdą działkę i wiercić otwory do ponad 250m głębokości.

Zastosowanie Odwiertów pod Pompy Ciepła

Typowym zastosowaniem odwiertów pionowych jest dolne źródło dla pompy ciepła. Wykonujemy je wtedy, gdy nie posiadamy odpowiednio dużej działki na kolektor poziomy. Odwierty wykonuje się zwykle do głębokości 100 m. Ilość odwiertów oraz ich głębokość jest bezpośrednio uzależniona od zapotrzebowania na moc cieplną budynku oraz jakości gruntu. Mimo wyższej ceny tego rozwiązania w porównaniu do kolektorów poziomych jest ono często stosowane ze względu na swoją stabilność cieplną niezależną od warunków atmosferycznych ani pory roku. Do każdej oferty przygotowanej dla Państwa, przeprowadzamy wywiad geologiczny i pomagamy w uzyskaniu wszelkich wymaganych pozwoleń urzędowych oraz wykonujemy pełny projekt wykonawczy zleconych prac. Nasi doradcy są gotowi odpowiedzieć na wszystkie ineresujące Państwa zagadnienia. Prosimy o kontakt i zapraszamy do współpracy.

Pompa Ciepła - co to takiego i jak działa ?

Pompy Ciepła to alternatywne źródła energii, które można porównać do lodówki lub klimatyzatora różnią się tylko tym że zamiast odbierać ciepło, dostarczają je. Lodówka, odbiera ciepło z żywności,następnie oddaje to ciepło otoczeniu dzięki wymiennikowi umieszczonemu z tyłu obudowy (dlatego lodówka na zewnątrz jest zawsze ciepła). Pompa ciepła ma bardzo podobną zasadę działania.

Odpowiednia instalacja pompy ciepła pionowego kolektora wypełnionego 30% roztworem glikolu propylenowego pobiera ciepło z gleby i przekazuje do pompy ciepła. Właśnie to ciepło posłuży nam do ogrzania naszego domu. Przeciętnie pompa ciepła, która zużywa 1kWh energii elektrycznej dostarcza 4 kWh ciepła.
 

Zalety Pompy Ciepła :


NISKIE KOSZTY EKSPLOATACJI

 • pompa dostarcza nam prawie darmową energię, pobierając ją z niewyczerpalnego źródła - środowiska - uniezależnienie od wzrostu cen za gaz czy olej opałowy spowodowanych wyczerpaniem zasobów  naturalnych czy też konfliktami  międzynarodowymi,
 • najtańsze źródło ciepła pod względem eksploatacyjnym stosowanym do ogrzewania i przygotowania ciepłej wody.

EKOLOGICZNA, WYGODNA I CZYSTA
 
 • w miejscu jej eksploatacji nie powstają żadne spaliny, zatem nie zanieczyszczamy środowiska. Emisje spalin z elektrowni podczas produkcji energii elektrycznej zużywanej przez pompę ciepła są  o wiele mniej szkodliwe niż zanieczyszczenia  emitowane z kominów domów jednorodzinnych,
 • oszczędność miejsca (ze względu na czystość pracy zamontowanie możliwe jest nawet w pralni),
 • nie wymaga wykonania komina ani wentylacji,
 • nie wydziela żadnych zapachów,
 • cicha praca i niezawodność.

BEZOBSŁUGOWOŚĆ
 
 • dobrze dobrana do powierzchni budynku pompa ciepła jest kompletnie bezobsługowa. Nie musimy ładować opału, odpalać i czyścić pieca (wiemy to z własnego doświadczenia, gdyż  jesteśmy użytkownikami takiej pompy już 7 lat).
 
BEZPIECZEŃSTWO
 
 • Pompa ciepła to ekologiczny i bezpieczny sposób na ogrzanie domu. Takie ogrzewanie nie niesie ze sobą ryzyka wybuchu  czy też ulatniania się czadu. Podczas pracy pompy nie wydziela się  dwutlenek węgla.


Dlaczego Pionowe Odwierty Geotermalne ?

Zajmujemy się najbardziej efektywnym źródłem zasilania pomp ciepła jakimi są kolektory pionowe. Właściwie dobrane stanowią podstawę prawidłowej pracy pompy ciepła, która pozyskuje ciepło z wnętrza Ziemi. Niezależnie od kaprysów pogody czy też zmiany temperatury będą one stabilnym źródłem ciepła, natomiast latem mogą być źródłem chłodu. Nie wymagają dużej powierzchni działki (co jest w przypadku kolektorów poziomych) i nie mają wpływu na wyziębienie gruntu.
W swojej pracy wykorzystujemy TURBO KOLEKTOR MUOVITECH. Jest on opatentowanym udoskonaleniem, standardowej sondy o gładkim przekroju wewnętrznym. Udoskonalenie pozwoliło na poprawę parametrów uzysku cieplnego z odwiertu.


Jeśli nadal zastanawiasz się nad najlepszym sposobem ogrzewania domu czy budynku użyteczności publicznej to warto pomyśleć o Pompie Ciepła. Jest to technologia, która powinna zainteresować osoby, budujące swoje domy, lokale użytkowe lub przerabiające istniejącą już instalację grzewczą. Nie oszukujmy się - jest to droższa inwestycja w porównaniu z tradycyjnymi sposobami ogrzewania, ale zbudowanie energooszczędnego domu to inwestycja, która szybko się zwraca i zapewnia niskie koszty ogrzewania na długie lata. 
 

Rdzeniowanie

Wiercenia rdzeniowe to uzyskanie materiału badawczego czyli tzw. rdzenia wiertniczego. Rdzeniowanie to proces złożony i zależy on od wielu czynników. To metoda, która polega na ścieraniu lub skrawaniu narzędziem urabiającym czyli koronką wiertniczą pierścienia skalnego na obwodzie dna otworu z pozostawieniem w środku nie naruszonego rdzenia , który następnie wchodzi do rury rdzeniowej umieszczonej pod koronką.  Podczas podnoszenia przewodu rdzeń zostaje urwany za pomocą specjalnego urządzenia, tzw. urywaka. Następnym etapem jest wyciąganie go na powierzchnię, stanowi on próbkę skały. Wiercenie rdzeniowe stosowane jest powszechnie do robót poszukiwawczo - rozpoznawczych. Zwierciny powstałe w czasie wiercenia wynoszone są przez płuczkę na powierzchnię i stanowią dodatkowy materiał do badań. Analiza rdzeni wiertniczych to obecnie najlepsza metoda, która zapewnia uzyskanie wysokiej jakości informację geologiczno-inżynierską oraz rozpoznanie zasobów surowców mineralnych.Takie informacje wykorzystuje się m.in. do tworzenia i aktualizacji map geologicznych a także do określenia sposobu eksploatacji i analizę ekonomiczną danej inwestycji.
 

pompy-ciepła-małopolska

Proponujemy:

 • Odwierty pionowe dla pomp ciepła wraz z audytem energetycznym
 • Dobór pomp oraz innych niezbędnych urządzeń wykonawczych
 • Projekt, montaż oraz serwis całej instalacji grzewczej, wodnej, kanalizacyjnej
 • Wykopy pod kolektor poziomy dla pomp ciepła
 • Projekt i instalacja układu dwóch studni dla pomp ciepła
 • Układy studzienne dla systemów wentylacyjno-klimatyzacyjnych
 • Odwierty studzienne przemysłowe dla różnych procesów technologicznych
 • Układy sterowania zapewniające bezkonfliktową współpracę instalowanych urządzeń z istniejącym systemem grzewczo-chłodniczym
 • Pełną dokumentację powykonawczą projektu odwiertu
 • 2 lata gwarancji na wykonane przez nas odwierty
 • Rdzeniowanie