facebook Google+ YouTube
512 747 243

10 prostych sposobów na poprawę nastrojuWiosna w tym roku ociąga się z nadejściem, ciągle tylko pada, wieje, zimno i nieprzyjemnie. My jednak wciąż pracujemy dla ciebie czy to zima, czy też lato wiercimy studnie głębinowe oraz pionwe odwierty pod pompę ciepła. Jeśli jednak masz za mało witaminy D i dopadła cię chandra to zdradzimy ci kilka sposobów na poprawę nastroju :) .

Zaczynamy !!!

1. Przytul psa, kota czy też innego zwierzaka ! To najlepszy sposób żeby się odstresować, jest to udowodnione naukowo. Spacer, zabawa, czy też przytulanie się do swego pupila, od razu przynosi ukojenie.
2. Biegaj! Aktywność fizyczna wyzwala endorfiny, czyli hormony szczęścia, które w naturalny sposób poprawiają nastrój.
3. Gorąca kąpiel. Napełnij wannę gorącą wodą, dodaj olejki eteryczne , niech się pieni i pachnie. Taka kąpiel pomaga się zrelaksować.
4.Dobra książka. Poczytaj coś co sprawi ci przyjemność a fabuła wciągnie cię jak odkurzacz… :) może nie jak odkurzacz , ale wciągnie cię  bez reszty.
5.Szalona komedia. To powinno wprawić cię w dobry nastrój, bo śmiech to zdrowie.
6.Sen.Jeśli dobrze się wyśpisz, nie tylko zyskasz dobre samopoczucie, ale będziesz też dobrze wyglądać. Chociaż....podobno z prawdziwym mężczyzną nigdy się nie wyśpisz (domysły pozostawiamy Wam ;))
7.Zrób coś dla innych. Każdego dnia, zrób jedną małą rzecz, która sprawi, że ktoś się uśmiechnie.
8.Śpiewaj, tańcz ! Nie umiesz? Nic nie szkodzi  ! Rozluźnij się, włącz ulubioną muzykę, weź do ręki łyżkę  i śpiewaj co tchu.
9.Zadzwoń do przyjaciółki / przyjaciela. Nawet krótka rozmowa z kimś bliskim sprawia, że łapiemy wiatr w żagle.
10. Wyłącz komputer, telefon, internet. Choć na chwile porzuć wirtualny świat, wyjdź na zewnątrz zaczerpnij świeżego powietrza. Idź przed siebie bez celu, nowymi ścieżkami,  to pobudza wyobraźnie. Usiądź na przypadkowej ławce i tak po prostu przyglądaj się ludziom to uspokaja, skłania do refleksji, pozwala dostrzec innych, uświadamia, że nie jest się pępkiem świata.

I na koniec…Pamiętaj !

Każdy ma problemy i każdy idzie w górę, tylko jedni mają Mount Everest a inni pagórek….;)  

Dodano: 26.04.2017 Kategoria Pół żartem, pół serio