facebook Google+ YouTube
512 747 243

Gminy stawiają na nowoczesne systemy grzewcze

Każda gmina posiada obiekty różnego typu i przeznaczenia – zarówno te należące do mieszkańców, jak i obiekty publiczne – szkoły, świetlice, domy kultury, budynki straży pożarnej, centra rekreacji i sportu, budynki Urzędu Miasta czy Gminy itd. Często są to obiekty technologicznie stare, o dużym zapotrzebowaniu na energię i wysokich kosztach utrzymania. W takich przypadkach odpowiednim urządzeniem do modernizacji systemów grzewczych mogą być pompy ciepła. Przedstawiciele gmin mają za sobą już wiele doświadczeń związanych w odnawialnymi źródłami energii z których jedne są bardzo udane, inne nieco mniej.  Co jednak ciekawe – ciągle realizowanych jest wiele inwestycji właśnie w pompy ciepła i planowane są kolejne. Poniżej przykłady takich inwestycji, w których braliśmy udział :
Urząd Miejski w Kaletach - kolejna gmina która stawia na ekologie !!! - poniżej krótka relacja z wykonywanej przez nas inwestycji
http://kalety.pl/Aktualnosci-2-2-news-Odwierty_pionowe_dla_pompy_ciepla_na_uko%C5%84czeniu-2190.html


Centralny Ośrodek Sportu – Ośrodek Przygotowań Olimpijskich w Zakopanem
Budynek wykonany w technologii budownictwa pasywnego. Jest także przykładem zastosowania nowoczesnego systemu ogrzewania. Zadbano więc o obniżenie kosztów eksploatacji i ekologię, poprzez instalację pomp ciepła i technologii solarnej. – Budynek został wykonany w technologii budownictwa pasywnego i uzyskał certyfikat Małopolskiego Centrum Budownictwa Energooszczędnego przy Politechnice Krakowskiej, a to oznacza, że posiada mniejsze zapotrzebowanie na energię cieplną i w konsekwencji mniejsze będą koszty jego eksploatacji. Hala jest ogrzewana za pomocą instalacji solarnej oraz ciepła pobieranego z gruntu. W tym celu wykonaliśmy 30 odwiertów po 100 mb każdy. 
http://www.zakopane.eu/aktualnosci/wrzesien-2016/otwarcie-nowoczesnej-hali-sportowej-w-cos-opo-zakopane

Dodano: 07.03.2017 Kategoria Pompy Ciepła