facebook Google+ YouTube
512 747 243

Jak działa Pompa Ciepła

Pompy Ciepła systematycznie zdobywają rynek oraz serca kolejnych inwestorów, wypierając tym samym tradycyjne źródła energii. Jest to nowoczesna technologia służąca do ogrzewania domu, wody użytkowej oraz klimatyzowania budynków, która wykorzystuje dolne źródła ciepła : grunt, powietrze, wodę. To system grzewczy, który wykonany w sposób prawidłowy zapewnia maksymalne korzyści wykorzystując minimalną ilość nakładów eksploatacyjnych.
Pompy Ciepła to alternatywne źródła energii, które można porównać do lodówki lub klimatyzatora różnią się tylko tym że zamiast odbierać ciepło, dostarczają je. Lodówka, odbiera ciepło z żywności,następnie oddaje to ciepło otoczeniu dzięki wymiennikowi umieszczonemu z tyłu obudowy (dlatego lodówka na zewnątrz jest zawsze ciepła). Pompa ciepła ma bardzo podobną zasadę działania.
Odpowiednia instalacja pompy ciepła pionowego kolektora wypełnionego 30% roztworem glikolu propylenowego pobiera ciepło z gleby i przekazuje do pompy ciepła. Właśnie to ciepło posłuży nam do ogrzania naszego domu. Przeciętnie pompa ciepła, która zużywa 1kWh energii elektrycznej dostarcza 4 kWh ciepła.
Poniżej link do filmu jak działa pompa ciepła vaillant https://www.youtube.com/watch?v=Hr_qrZSGEpA

Dodano: 27.02.2017 Kategoria Pompy Ciepła